Popis produktu

DIY SADY CC CV DC 0-35V 0-5A Nastaviteľné Konštantný Regulátor Napätia Neustále Regulované Súčasné Napájanie

Súprava neobsahuje self-za predpokladu, že: 150W-200W transformátor môže byť prispôsobené (Zosilňovač môže byť vymontovaný)

Napätie a prúd meter hlavu 2 TIP3055 chladiče, 12v chladiaci ventilátor, vec a červená a čierna terminálov

Vhodné pre dovybavenie staré napájacieho zdroja, pomocou jej plášti, transformátor, meter hlavy a iné príslušenstvo.

Jednoduchý popis obvodu:

L1 je ovládacia časť z transformátora. Môžete si vybrať dvojité 14V-18V transformátor s center, ťuknite na položku. Tento transformátor môže byť nezávislý, ale musí byť riadená rovnaký switch ako L2. L2 je hlavný transformátor a vyžaduje viac energie. Ak je výstup 30V, vhodný ťuknite na položku napätie 0V-15V-23V-30V. Ak je výstup 35V, hlavným výstupom je 0-15-25-33V. (Všimnite si, že opravené napätia by mali byť do 50! Ak napätie je v blízkosti 50, hlavný filter kondenzátor musí byť nahradený tri 63V ty!) Hlavný transformátor môže tiež použiť bežne používané double-nastavenie strednej využitý 14V--16V transformátor. Relé RL2 nemusia byť nainštalované v tejto dobe.

Kontrola napájania časť je najlepšie použiť dual 15V Podporu elektrolytické 25V2200 * 2 alebo 3300 * 2 Hlavné okruhu napájania zvodový odpor 7.5 K 2K 3W * 2 50V2200UF * 3 pre hlavný filter (nie viac ako 2200) alebo 63V2200 * 3

Dve vonkajšie potenciometrov, že nastavenie napätia a prúdu môže byť nahradené viacnásobné striedavo na seba.

(Zmena vysvetlenie: ak je zaťaženie, je otvorený alebo ľahké zaťaženie, napätie bude mať pomerne veľké prekročenie keď pôvodný okruh je vypnutý.

1. Na zníženie bleeder odpor hlavný filter kondenzátor, znížiť 7.5 K 2k.

2. c1 a c2 by mala byť zvýšená na 2200uf alebo 3300uf. Účelom je kontrolovať výkon holding čas okruhu kondenzátor byť dlhšie než výkon holding čase hlavný kondenzátor, filter, aby sa zabránilo ovládací obvod (pomocné okruh) z stráca silu a spôsobuje hlavný obvod výstupného napätia stratiť kontrolu

Plný plug-in doske, veľkosť 10 * 10 CM (Poznámka: VR4 hodváb obrazovke by mala byť 10K)

Poznámka: najlepšie je použiť 25V2200*2 pre pomocné napájanie časť s manželskou 15V elektrolýzy.

V obehu odpor 7.5 K 2.2 K 2W *2 pre hlavný filter 50v2200uF*3

Doska Veľkosť:10*10 cm

Upozornenie: Prosím tiež starostlivo zvaru starostlivo polarita komponenty nesmú byť obrátený, najmä veľké elektrolýza!

!

O princíp, charakteristiku a použitie nastaviteľné konštantné napätie konštantný prúd napájanie:

Princíp konštantné napätie konštantný prúd: Podľa U = IR, R = U / I: Ak R> (U / I), napájanie funguje normálne. Ak R

Charakteristika: tzv konštantné napätie, ktoré je napätie, môže byť konštanta, ak sa má hodnotu, a nastaviteľné konštantným napätím, že je konštantná hodnota napätia je nastaviteľná. Tzv konštantný prúd, ktorý je prúd môže byť konštanta, ak sa má hodnotu, nastaviteľné konštantný prúd, to znamená, že sa neustále aktuálna hodnota je nastaviteľná.

Použitie: Nastaviteľný konštantné napätie konštantný prúd napájanie potrebné nastaviť na konštantný prúd ochrana hodnoty pred nastavenie, potom nastavte výstupné napätie, a potom začať pracovať. Najprv nastaviť výstupné napätie zdroja na cca 5V, skrat výstupu, nastavenie prúdový výstup gombík na nastavenie ochrany prúd na hodnotu, ktorú je potrebné, zrušiť skrat, nastavenie napätia na požadovanú hodnotu, pripojte experimentálne zariadenia a môžete začať pracovať.

Napríklad: pracovné napätie obvodu je 12V a prúd je o 0.3 A prevádzky je nasledovný. Nastaviť výstupné napätie zdroja na cca 5V, skrat výstupu, nastavenie prúdový výstup gombík na nastavenie ochrany prúd 0,5 A (čo je o niečo väčšia ako pracovný prúd), zrušiť skrat, nastavte napätie 12V, a pripojiť okruh, ak chcete spustiť experiment. Ak doska je skratovať na kovové počas testu, aktuálne zvýši ostro. Keď aktuálny stúpa 0,5 A, konštantný prúd ochrana časť napájania bude pracovať s výstupné napätie na ochranu skúšobného zariadenia.

Zdravý rozum pochopiť: Po STRIEDAVÉHO napätia je filtrované pomocou full-vlna opravu kondenzátor, DC napätie je o 1.414 krát STRIEDAVÉHO napätia. Napríklad, po 10V STRIEDAVÉHO napätia je filtrované full-vlna usmerňovač kondenzátor, DC napätie je o 14V. Výber spínania relé bod: AC vstupné napätie mínus 5V je rovná spínacie napätie. Napríklad, transformátor ťuknite na položku 0-15V-25V-35 Potom spínacie napätie v prvej etape je 15V-5V = 10V, že je, to je prepnutý do ťuknite na položku z 25V na 10V. Spínacie napätie druhej etapy je 25V-5V = 20V, ktoré je prepnutý do ťuknite na položku z 35V na 20V. Týkajúce sa toho, či relé je zapnutý alebo nie, napätie cez R17 možno merať na určenie, či je napätie R17 (DC) delené 1.414 je približne rovná aktuálnej ťuknite na položku napätie (AC).

Príprava pred uvedením do prevádzky: Po inštalácii skontrolujte, či nie je chyba (výstupný kondenzátora a dióda musí byť inštalované; 3DF20 by mal byť nainštalovaný na veľký chladič). Ak nie ste pripojení k ammeter, prosím, krátky kontakt "A" z ammeter a potom zapnite napájanie. Prosím, pozrite si schematický diagram: Meranie napätia C1 a C2. Malo by to byť normálne na 12-25V. Opatrenie C11 napätie je normálne, ak je to menej ako 30V. Opatrenie C15 napätie 12V je normálne. Ak vyššie napätia sú abnormálne, prosím, skontrolujte, či transformátor je napájanie, či kohútiky sú pripojené nesprávne, a či komponenty, ktoré sú nainštalované nesprávne. Opakujte vyššie uvedené kroky dovtedy, kým napätie je normálne.

  • Trieda Presnosti: DC
  • Názov Značky: ÚŽASNÝ
  • Prevádzková Teplota: DC
  • Číslo Modelu: DC
  • Typ Displeja: Analógový Len
  • DIY Dodávky: ELEKTRICKÉ
  • Rozmery: DC
  • Pôvod: CN(Pôvodu)
  • Fáza: Jednofázový
  • Zdroj Napájania: DC

Recenzie

Napísať recenziu

Súvisiace produkty

Najlepšie